Se afișează postările cu eticheta riga. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta riga. Afișați toate postările

luni, 3 ianuarie 2011

Ionita Lavinia ne face mandri ca o avem in liceu....













Consiliul Scolar al Elevilor N. Balcescu si-a propus sa promoveze elevii de elita al acestui liceu. Prima eleva este Ionita Lavinia de la clasa a XI-a D campioana internationala la karate:

Locul lll- medalia de bronz Bucuresti 2007

Locul l- medalia de aur Brasov 2008

Locul l- medalia de aur Brasov 2009

Locul l- medalia de aur Letonia, Riga 2009

Locul ll- medalia de argint Brasov 2009

Locul lll- medalia de bronz Brasov 2010

Locul lll- medalia de bronz Brasov 2010

Locul II- medalia de argint Letonia, Riga 2010

Lavinia ne-a raspuns si la cateva intrebari:

Ce te-a determinat sa te apuci de karate?

-La inceput am fost din curiozitatea apoi am inceput sa ii cunosc mai bine pe cei de acolo,sa imi fac prieteni ..si cu timpul m-am perfectionat, am devenit mai buna, am inceput sa particip la campionate si sa ma rezultate.

Ai avut experiente placute?

-Podiumul este cea mai placuta experienta, insa pentru a fii un bun campion trebuie sa stii sa si pierzi.

Cum te intelegi cu colegii tai? Ti-ai facut multi prieteni?

-Cu cei de la sala - suntem ca o familie.. pe unde am fost mi-am facut prieteni, ma inteleg bine cu ei si sunt foarte de treaba, in Letonia mai greu fiecare vorbea limba lui era mai dificil dar a fost ok.

Ce ai vrea sa le spui celor care vor sa se apuce de karate?

- E sanatos sa faci sport, nu totul se rezuma numai la lupta ..asa ca daca n-au ce face acasa sa vina la sala.


Vreau sa-i multumesc Laviniei pentru timpul acordat, s-o felicit pentru premiile obtinute pana acum si tine-o tot asa!
CSE N.Balcescu iti ureaza multa bafta in continuare!


Popescu Madalina